اهمیت سلامت مفاصل و مکمل های ضروری 2022

محافظت از مفاصل قبل از بروز مشکلات بسیار مهم است. به این ترتیب ، می توانید از عوارضی که می تواند بر سلامت کلی مفاصل شما تأثیر بگذارد ، جلوگیری کنید.

محافظت از سلامت مفاصل برای ادامه زندگی روزمره بدون هیچ مشکلی بسیار مهم است. مفاصل به شما امکان حرکت در زاویه های مختلف را می دهد علاوه بر این ، آنها از ساختار استخوانی شما پشتیبانی مکانیکی می کنند. در بدن انسان 205 استخوان وجود دارد که حداقل یک استخوان دیگر را به هم متصل می کند. این ارتباط از طریق مفاصل صورت می گیرد که باعث می شود حرکات فیزیولوژیکی ما صاف و روان باشد.

اهمیت سلامت مفاصل و مکمل های ضروری

با توجه به موقعیت آنها در بدن ، مفاصل همچنین ثبات و حرکت را فراهم می کنند.

مفاصل چگونه کار می کنند؟

برای درک بهتر عملکرد مفاصل ، مفاصل را با توجه به سطح حرکت آنها دسته بندی می کنیم.

مفاصل کم تحرک یا بی تحرک:

مفاصل بی تحرک ثابت ترین هستند. آنها ارتباط محكمی بین استخوان ها برقرار می كنند و این امر باعث می شود كه آنها كم تر حركت کنند یا حرکت نكنند.

به عنوان مثال ، مفاصل داخل جمجمه با یک بافت فیبری ترکیب شده و حرکت استخوان های مجاور را مسدود می کند. این محافظت از مغز را تضمین می کند.

تحرک مفاصل محدود:

اتصال دهنده، به بافت فیبری استخوان ها اجازه می دهد تا با کمی حرکت در این حالت به هم وصل شود. عملکرد اصلی این مفاصل ، پشتیبانی از وزن بدن برای تأمین پشتیبانی و ثبات است.

  • استخوان هایی که دارای ناحیه محدودی بین استخوان درشت نی و استخوان نازک نی هستند نمونه ای از این موارد هستند. این تعادل بدن را هنگام ایستادن فراهم می کند.
  • مفاصل ستون فقرات به بدن اجازه حرکاتی که انعطاف پذیری لازم را برای ایستادن به روش های مختلف هنگام کار با یکدیگر می دهد.

مفاصل بسیار متحرک:

این مفاصل به طور مستقیم استخوان ها را به هم وصل نمی کنند. یک مایع روی سطح مفصل وجود دارد که اجازه حرکت می دهد و سطح مفصل را محاصره می کند.

  • مفاصل با طیف گسترده ای از حرکت کم تر پایدار هستند.
  • بیشتر این مفاصل در اسکلتی که اندام های بدن (بازوها ، پاها ، دست و پا)  یا اسکلت آپاندیکال را تشکیل می دهد یافت می شود. عملکردهای آن باعث می شود که ماهیچه ها در اطراف استخوان ها رشد کنند.

بافت های همبند:

بافت همبند یک ساختار تشکیل شده توسط بافت های فیبری است که برای پیوستن و تثبیت استخوان ها در مفاصل کار می کنند.

بافت های همبند استخوان های مجاور در مفصل را به یکدیگر متصل می كند. به این ترتیب اجازه حرکت نامحدود در جهت طبیعی آناتومیک را می دهد.  همچنین هرگونه ناهنجاری هایی که می تواند باعث آسیب دیدگی شود را نیز محدود می کند.

غضروف:

غضروف حرکت بین استخوان ها را فراهم می کند. به عنوان کمک فنر عمل می کند که از تماس استخوان ها با یکدیگر جلوگیری می کند.

غضروف، کپسول مفصل که با بافت های همبند تقویت می شود را احاطه می کند. غضروف و رباط ها برای پیوستن استخوان در مفاصل با یکدیگر کار می کنند.

برای صحبت در مورد مکمل های لازم برای مفاصل ، ابتدا لازم است در مورد نقش مهم مفاصل در بدن انسان صحبت شود.

بدون مفاصل ، هیچ یک از ما نمی توانستیم حرکت کنیم ، و بدن انسان از نظر جسمی انعطاف پذیر  نمی شد. غضروف و رباط ها نیز معمولاً با مفاصل همراه هستند.

ساییدگی و پارگی:

فعالیت هایی که بیش از حد بر روی مفاصل تأثیر می گذارند باعث می شود این سیستم به طور مداوم کار کند و در نتیجه سبب سایش غضروف و رباط ها می شود.

شایع ترین مشکل سایش و پارگی در غضروف دیده می شودکه شکسته و ضعیف می شود. این امر به دلیل اصطکاک استخوان ها باعث ایجاد احساس درد می شود. حتی می تواند باعث از بین رفتن انعطاف پذیری مفصل شود.

برای آگاهی از سلامتی مفاصل و مراقبت روزانه از مفاصل نیازی نیست منتظر بمانیم تا این دردها اتفاق بیفتد. با این وجود ، شما می توانید با اتخاذ عادات سالم زندگی ، از بروز این سایش در مفاصل جلوگیری کرده و سلامت مفصل را بهبود ببخشید.

دقت به وزن و غذای مناسب بدون شک یکی از مهم ترین نکات است.

اما اگر واقعاً می خواهید ساختار مفاصل خود را بهبود بخشید ، می توانید این کار را با برخی مکمل ها انجام دهید.

اهمیت سلامت مفاصل و مکمل های ضروری 2

مکمل هایی برای محافظت از سلامت مفصل:

گلوکوزامین:

یکی از بهترین مکمل های موجود برای سلامت و درمان مفاصل ، گلوکوزامین است. بدن ما این مولفه را  بطور طبیعی تولید می کند و گلوکوزامین در نواحی اطراف مفاصل که غضروف را پشتیبانی می کنند یافت می شود.

با افزایش سن ، سطح گلوکوزامین کاهش می یابد و باعث ایجاد یک شکستگی تدریجی در مفاصل می شود. به همین دلیل مصرف این مکمل بسیار مهم است.

می توان آن را به عنوان یک مکمل غذایی از فروشگاه هایی که محصولات طبیعی را می فروشند خریداری کرد.

کندرویتین:

کندرویتین سولفات از یک زنجیره جایگزین قند تشکیل شده است که به ساخت و ترمیم غضروف کمک می کند. کندرویتین معمولاً از غضروف حیوانات استخراج می شود.

MSM:

MSM یا متیل سولفونیل متان منبع طبیعی گوگرد با خواص مهمی است که باعث تقویت بافت مفصل می شود.

سلامت مفصل برای رفاه عمومی ما ضروری است. این مکمل ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید و از کیفیت بهترزندگی  لذت ببرید.

Source: www.sagligabiradim.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن