هزینه اوزون تراپی زانو

هزینه اوزون تراپی زانو

اوزون تراپی زانو یکی از روش های موثر درمان زانو درد است. هزینه اوزون تراپی زانو نسبت به درمان های دیگر به صرفه بوده و با توجه به اثرات مثبت آن ناچیز است. هزینه اوزون تراپی زانو از جراحی ها بسیار کمتر بوده و هیچ دوره نقاحت و بستری به دنبال ندارد. در ادامه به بررسی زانو درد، اوزون، اوزون تراپی و هزینه اوزون تراپی خواهیم پرداخت.

 

هزینه اوزون تراپی زانو

زانو درد چیست؟

درد یکی مشکل شایع زانو است که می تواند در هر یک از ساختارهای استخوانی سازنده مفصل زانو و کاسه زانو (کشکک) و یا رباط ها، تاندون و غضروف (مینیسک) زانو ایجاد شود. درد زانو می تواند از طریق فعالیت بدنی و همچنین اضافه وزن، یا تحت تاثیر عضلات اطراف و حرکات آنها و یا بوسیله مشکلات دیگر (مانند آسیب دیدگی پا) ایجاد شود. درد زانو می تواند در افراد مختلف در سنین تاثیر بگذارد.

  • زانو درد یکی از مشکلات رایج است که به دلایل مختلف ایجاد شده و از آسیب های حاد تا مشکلات پیچیده را شامل می شود.
  • درد زانو می تواند بر یک ناحیه خاص زانو تاثیر گذاشته یا در سراسر زانو پخش شود.
  • درد زانو اغلب با محدودیت فیزیکی همراه است.
  • معاینه کامل فیزیکی معمولا علت ایجاد درد زانو را مشخص می نماید.
  • درمان درد زانو به علت اصلی آن بستگی دارد.

 

آرتروز زانو چیست؟

آرتریت یا آرتروز التهاب یک یا چند مفصل است. درد، تورم و سفتی علائم اولیه آرتروز هستند. همه مفاصل در بدن ممکن است تحت تاثیر این بیماری قرار بگیرند، اما آرتروز زانو رایج ترین نوع آرتروز است.

آرتروز زانو می تواند فعالیت های روزمره مانند راه رفتن و بالا رفتن از پله ها را دشوار نماید. آرتروز سبب از کار افتادگی و ایجاد مشکلات جدی در افراد می شود.

اگر چه درمانی برای آرتروز وجود ندارد، گزینه های درمان بسیاری مانند اوزون تراپی زانو وجود دارند که به شما کمک می کند تا درد را کنترل کرده و فعال بمانید.

 

روش های درمان زانو درد

درمان زانو درد بسته به علت ایجاد درد متفاوت است و می تواند از استراحت ساده تا مداخلات جراحی را شامل شود. یکی از روش هایی که در درمان زانو درد استفاده می شود، اوزون تراپی زانوست که با تزریق اوزون به مفصل زانو انجام می شود. این درمان بسیار موثر بوده و نتایج بسیار مطلوبی بر جای گذاشته است. اوزون تراپی زانو می تواند درد زانو را به طور کامل بهبود بخشد و نیاز به عمل جراحی زانو را از بین ببرد.

 

اوزون چیست؟

همه با گاز اکسیژن و نقش احساسی آن برای حیات آشنا هستند. هوایی که تنفس می کنیم، اکسیژن را فراهم می نماید. این اکسیژن به ریه ها و سپس به تمام قسمت های بدن منتقل می شود. سلول های بدن جهت متایولیسم (واکنش های شیمیایی) از این اکسیژن استفاده می نمایند.  هوای اطراف ما حاوی حدود ۷۸ درصد گاز نیتروژن و حدود ۲۱ درصد گاز اکسيژن است. مولکول های اکسیژن در هوا از ۲ اتم اکسیژن (O2) تشکیل شده اند. وقتی که نور ماوراء بنفش یا جرقه الکتریکی به O2 اعمال می شود، مولکول های اکسیژن به اتم های اکسیژن تک تبدیل می شوند که خود به خود و سریعا به O2 متصل می شوند. با این حال برخی از اتمها به O3 ترکیب می شوند. O3 اوزون نامیده می شود. گاز اوزون در فضای بالای زمین به علت قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش از خورشید تشکیل می شود. این لایه اوزون باعث محافظت از زمین در مقابل نور ماوراء بنفش بیش از حد می شود که می تواند برای حیوانات و گیاهان و همچنین انسان ها مضر باشد. از گاز اوزون به دلیل قابلیت های ویژه اش در پزشکی استفاده می شود.

 

اوزون تراپی چست؟

اوزون تراپی یکی از روش های پزشکی جایگزین است که برای درمان مشکلات زیادی از جمله زانو درد استفاده می شود. اوزون تراپی زانو شامل تزریق اوزون پزشکی به مفصل زانو است. اوزون دارای حالتی ناپایدار است و برای انجام این درمان پزشک با استفاده از متدی مخصوص آن را تولید می نماید. اوزون را نمی توان برای طولانی مدت در محیط نگه داشت. اوزون خواص ضد التهاب و ضدعفونی کننده دارد. اوزون همچنین پس از تزریق به زانو بافت های زانو را تحریک کرده و بعضی از آسیب دیدگی ها می توانند با تزریق اوزون بهبود یابند. اوزون تراپی زانو، درد زانو را از بین برده و کیفیت زندگی فرد را به شدت افزایش می دهد. هر فرد نیاز به چند جلسه درمانی داشته و تعداد جلسات بسته به مشکل و ویژگی های فرد متفاوت است. اوزون تراپی درمانی موثر و حداقل تهاجمی است.

 

هزینه اوزون تراپی زانو

هزینه اوزون تراپی زانو در مقایسه با درمان های دیگر مثل جراحی بسیار ناچیز است. اوزون تراپی نیاز به بستری شدن نداشته و در نتیجه نیازی به پرداخت هزینه های بیمارستانی نیست.

اوزون تراپی بسته به مشکل فرد به چند جلسه درمانی نیاز دارد. اوزون تراپی باید حداقل شامل ۶ جلسه درمانی باشد. جلسات درمانی به این دلیل مورد نیاز است که دوزهای محاسبه شده وجود دارد. درست مثل مصرف آنتی بیوتیک، تنها یکبار مصرف اوزون مفید نخواهد بود. برای رسیدن به نتیجه، باید حداقل ۶ تا ۸ جلسه انجام شود. برای برخی بیماری ها ممکن است به ۲۵ جلسه درمانی نیاز باشد. پس تعداد جلسات برای هر بیمار منحصر به فرد است و تجویزی کلی وجود ندارد.

برای تعیین هزینه تعداد جلسات مورد نیاز مد نظر قرار می گیرد. همچنین میزان دوز اوزون مورد نیاز در هر جلسه می تواند بر روی قیمت نهایی درمان تاثیر بگذارد. هر چند هزینه اوزون تراپی زانو به صورت کلی کاملا مقرون به صرفه است.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت ها می توانید با کلینیک تماس بگیرید.

source: orthoinfo.aaos.org, medicorcancer.com, anadolusaglik.org


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است