۴ رژیم غذایی برای کاهش کمر درد

۴ رژیم غذایی برای کاهش کمر درد:

رژیم غذایی برای کاهش کمر درد

آخرین باری که انگشت خود را بریده اید به یاد دارید؟ ناحیه متورم و قرمز شد، اما سر انجام بریدگی بهبود یافت و درد بر طرف شد. این التهاب پاسخ بدن شما به محرک است- و برای بقای شما بسیار مهم است. اما گاهی اوقات التهاب می تواند مزمن باشد و باعث درد مداوم، تورم و از دست دادن عملکرد شود.

این می تواند در ستون فقرات به دلیل شرایطی مانند آرتروز، دیسک فتق یا شکستگی رخ دهد.
در حالی که روش های درمانی بسیاری برای کاهش التهاب وجود دارد، اما یکی از ساده ترین راه ها تماشای آن چه می خورید است. دانستن این که چه غذاهایی باید بیشتر بخورید و از چه غذاهایی باید دوری کنید می تواند به کاهش کمر درد شما کمک کند و شما را روی پاهایتان نگه دارد.

در اینجا ۴ روش ساده برای کاهش کمردرد ناشی از التهاب آورده شده است:

۱. به غذاهای گیاهی روی آورید و محصولات حیوانی را کاهش دهید.
۲. از مصرف چربی ترانس و چربی اشباع خودداری کنید. این موارد در غذاهای سرخ شده یا فرآوری شده یافت می شوند و می توانند التهاب را تقویت کنند.
۳. قند خود را محدود کنید. قند ها در بسیاری از غذاهای غنی از کربوهیدرات وجود دارند، بنابراین وعده روزانه کربوهیدرات را به میزان پیشنهادی نگه دارید.
۴. نان های سفید را با کربوهیدرات های سالم مانند غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، لوبیا، نخود فرنگی و ذرت جایگزین کنید.

در سوپرمارکت باهوش عمل کنید:

با یاد داشته باشید همه مواد غذایی همان چیزی نیستند که به نظر می رسد. در مورد غذاهایی که ادعا می کنند صفر درصد چربی ترانس دارند، محتاط باشید. اگر به مواد تشکیل دهنده نگاه کنید و کلمه "تا حدی هیدروژنه" را مشاهده نمودید، یعنی این محصول حاوی چربی ترانس پنهان است که می تواند درد را افزایش دهد.
به سوی میوه جات و سبزیجات غنی از امگا ۳ بروید. برخی از گزینه های خوب عبارتند از: سویا، جوانه بروکسل، کلم پیچ و اسفناج. از دیگر غذاهایی که سرشار از امگا ۳ هستند می توان به ماهی، گردو، دانه کتان اشاره کرد.

زیاده روی نکنید:

خوردن غذاهای غنی از مواد مغذی برای سلامتی شما بسیار مفید است، اما مصرف بیش از اندازه یک چیز خوب هم می تواند مضر باشد. به سهم غذایی روزانه خود توجه کنید و مقدار توصیه شده روزانه را مصرف کنید.
در اینجا چند مثال مفید آورده شده تا نشان دهد در هر وعده غذایی مجاز به مصرف چه مقدار ماده غذایی هستید:

یک وعده گوشت یا مرغ = اندازه کف دست
یک وعده ۳ اونسی ماهی = اندازه یک دفترچه چک
یک وعده پنیر = تقریبا به اندازه ۶ تاس
یک دوم فنجان برنج ماکارونی یا تنقلات پخته شده مانند آجیل و توت خشک = یک مشت گرد تقریبا به اندازه یک توپ تنیس
دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی = به اندازه یک توپ پینگ پنگ
یک فنجان کاهو = تقریبا ۴ برگ
یک سیب زمینی پخته متوسط = تقریبا به اندازه یک ماوس کامپیوتر

قبل از برنامه ریزی برای وعده های غذایی خود، مقداری تحقیق کنید و در ابتدای هر هفته آماده سازی وعده های بذایی را در نظر بگیرید تا از وسوسه های محل کار یا خانه جلوگیری کنید.

دکتر امیر حسین یزدانی