۶ افسانه رایج در مورد کمر درد!

۶ افسانه رایج در مورد کمر درد!

 

۱-ضعف داخلی کمر:

بیشتر کمر درد های رایج به خاطر ضعف داخلی کمر نیست. به عنوان مثال باید دقت کرد چه چیزی در یک وزنه بردار یا شخصی که می تواند تا ساعت ها حرکت پلانک انجام دهد باعث ایجاد کمردرد می شود.

۲-نیاز به ام آر آی:

اکثر یافته های در عکس ها داده هایی کم ارزش هستند که دلیل کمر درد را تعیین نمی کنند، به خصوص اگر بدون علامت باشند. شما نیاز به ارزیابی بهتری دارید. به دنبال درمان علائم باشید، نه درمان تصاویر!

۳- خارج از توازن (Out Of Alignment):

کلمه توازن واژه ای سلیقه ایست که در برخی گزارشات ام آر آی دیده می شود و نمی توان معنی دقیقی که نشانگر اصلی بروز مشکل باشد در آن پیدا کرد؛ اما همین واژه ناهمگون باعث نگرانی، استرس و ضعف شدید در افراد می شود و فرد بعد از شنیدن آن احساس می کند که با عارضه عجیب و شدیدی مواجه است. همچنین برای فرد مشتبه خواهد شد که اگر در حال حاضر کمرش "خارج از توازن" است، فقط در صورتی درمان می شود که کمر او در "توازن" قرار گیرد! گاهی وسواس ایجاد شده در بیمار باعث بروز مشکلات بیشتری در او میشود.

۴- این یک دژنراسیون است! :

دژنراسیون یا انحطاط کمر عارضه ای طبیعی در بدن است که با افزایش سن صورت میگیرد؛ درست مانند سفید شدن مو یا چروک شدن صورت!

۵- این یک پاسچر بد (حالت بدنی بد) است!:

وضعیت و حالت بدن شما پویاست و همیشه تغییر میکند. مسئله مهم این است که چه مدت شما در یک وضعیت بدنی قرار میگیرید! فراموش نکنید که همیشه جنبش و حرکت مهم است، نه وضعیت و حالت! ما هرگز کمردرد را ناشی از فقط وضعیت بدن نمی دانیم. این نوع تشخیص ها کاملا منسوخ شده اند.

۶- شما نیاز به استراحت دارید!:

در تحقیقات اخیر به خوبی اثبات شده است که استراحت نه تنها برای کمردرد مفید نیست ، بلکه در واقع می تواند برای کمردرد مضر باشد؛ زیرا باعث ایجاد ذهنیت های شکننده و ترس و بروز رفتارهای محدودکننده حرکت از طریق شرطی سازی می شود! اگر کمردرد دارید باید حرکت کنید؛ اما دقت داشته باشید که سعی کنید حرکات مناسب را پیدا کنید.

 

چنان چه مطلب فوق برایتان مفید واقع شده، می توانید مقالات مرتبط زیر را مطالعه فرمایید:

  1. دیسک کمر چیست: درمان بدون جراحی و علائم

  2. گرفتگی و اسپاسم عضلات کمر: علت و درمان

  3. کمردرد در سمت راست قسمت فوقانی کمر

  4. ورزش برای تقویت عضلات کمر

  5. درد عصب سیاتیک کمر و پا : درمان قطعی و علائم

  6. شایع ترین علائم دیسک کمر پیشرفته چیست؟

  7. علائم دیسک کمر پیشرفته و رازهای درمان آن

  8. سرخوردگی یا جابجایی مهره های کمر چیست؟ رازهای درمان ها ، علت و علائم