چگونه کمر درد حاد را برطرف کنیم

یادگیری مستقل آنچه که باعث کمردرد می شود غیرممکن است. اسپاسم عضلانی در ناحیه کمر همراه با آسیب تشدید کننده احساس می شود. کمر درد حاد غیرقابل تحمل که ممکن است  از چند دقیقه تا چند ماه طول بکشد دلایل مختلفی دارد. بیمار به وضعیت دردناک عادت می کند و درد در ستون فقرات بخشی از زندگی می شود. بدون مراجعه به متخصص ، سلامتی را بدتر می کند و احتمال بهبود را کاهش می دهد.

 

چگونه کمر درد حاد را برطرف کنیم

سندرم درد:

درد در رده سنی متوسط و بلوغ رخ می دهد. استرس ، هیپوترمی ، فشار بدنی باعث درد ناخواسته در ناحیه کمر می شود. کمردرد به دو دسته تقسیم می شود:

اولین مورد ناشی از آسیب ستون فقرات است: آتروفی رباط ، مشکلات تاندون ، دیسک بین مهره ای.  استئوکندروسیس با تأثیر بر بافت های استخوانی و غضروف باعث دژنراسیون می شود. اسپونديلوز که بر مفاصل بین ستون فقرات تاثیر می گذارد، عملکرد و انعطاف پذیری ستون فقرات را بر عهده دارد.

دسته دوم به آسیب اندام ها ، بیماری های عفونی ، تومورها ، صدمات ، اسکولیوز تقسیم می شود. این شامل تشکیل آرتریت روماتوئید ، اسپوندیلیت آنکیلوزان و مهره های نخاعی است.

کمر درد به سه نوع مزمن ، حاد و متناوب تقسیم می شود.

درد حاد:

 • کمر درد حاد در سمت راست یا چپ به دلیل کشیدگی عضلات وجود دارد. محدودیت های حرکتی وجود دارد، ناراحتی در پاها و ناحیه کشاله ران وجود ندارد.
 • در حین خم شدن بیش از حد کمر ، مهره های شکسته باعث کمر درد حاد می شوند. بیمار سرطانی در معرض شکستگی ستون فقرات بدون فشار خارجی ، با درد شدید در چپ یا راست ، هیپرپاراتیروئیدیسم ، پوکی استخوان قرار دارد.
 • جابجایی دیسک های بین مهره ای حرکت را محدود می کند و باعث کمردرد در سمت راست می شود.
 • درد ناگهانی ممکن است به دلیل سندرم فاست باشد. آسیب روی دیسک اعمال نمی شود ، اما روی ریشه های فشرده از کانال ستون فقرات تأثیر می گذارد و باعث ایجاد احساسات ناخوشایند می شود. کمردرد حرکت را دشوارتر کرده و عملکرد را محدود می کند.
 • آبسه اپیدورال باعث کمر درد شدید می شود. این بیماری بلافاصله تشخیص داده می شود و درمان می شود.

درد مزمن:

 • یک اسپوندیلوزیس تغییر شکل یافته است که با تأثیر روی ستون فقرات  باعث افزایش حجم استخوان ها ، آسیب به ریشه های ستون فقرات و باریک شدن کانال می شود. ضعف پاها ، بی حسی ، سایر علائم عصبی ناشی از لنگش متناوب.
 • اسپوندیلیت آنکیلوزان در درجه اول حرکات بیمار به خصوص در صبح را محدود می کند و باعث کاهش فعالیت قفسه سینه در هنگام تنفس می شود. پرتونگاری X به شما امکان می دهد تغییرات در مفاصل ساکروایلیاک با نیروی مخرب در ناحیه ستون فقرات را ثبت کنید.

درد متناوب:

درد ناگهانی در قسمت های چپ و راست ستون فقرات کمر در حرکت تداخل ایجاد نمی کند و در تعیین محل افزایش سندرم درد مشکلی ندارد. وقتی از شما سؤال می شود که برای کمر درد چه کاری انجام دهید ، فقط یک جواب وجود دارد مراجعه به متخصص.

بیماری های اندام:

مشکلات اندام تحتانی و فوقانی لگن ، شکم سبب درد در قسمت های مختلف کمر می شود. اقدامات ستون فقرات محدود نیست ، علائم موضعی و درد زیاد نمی شود. بیماری های زیر شایع تر است:

 • انواع تومورهای مربوط به معده ، لوزالمعده ، روده بزرگ ، اثنی عشر.
 • آسیب اندام های لگن در مرحله مزمن. رحم یا تخمدان ، سرطان اندومتریوز
 • کولیک کلیوی که در طول پیشرفت سنگ در بافت کلیه رشد می کند. وقتی که ادرار می کند احساس می کند. احساس درد ناشی از کشش دیوارها با سنگ های بزرگ.
 • در نیمی از مردان ، علائم ناشی عفونت پروستات، سبب برخی ناهنجاری های بیضه می شود.

 

چگونه کمر درد حاد را برطرف کنیم

روش های درمانی:

مهم است که از حرکات سریع هنگام انجام هر کاری خودداری کنید  تبدیل یک تخت استاندارد به یک تشک ارتوپدی برای خوابیدن.

مقدمات:

در هنگام بروز تنش عضلانی ، افزایش درد روی منطقه آسیب دیده تأثیر می گذارد. یکی از مهم ترین قوانین بهبودی در دسترس بودن مسکن است.

مصرف داروهای توصیه شده برای کاهش کمر درد حاد ، بیش از ۵-۳روز بیشتر طول نمی کشد.

ماساژ:

ماساژ مستقل در حالت نشسته ، ایستاده یا دراز کشیده انجام می شود. سبب بهبود عملکرد کلیه ها و کاهش کمر درد حاد می شود.

 • کف دست گرم می شود ، به هم می پیوندد ، بین زانوها فشرده می شود ، به طور فعال مالش داده می شود. با قرار گرفتن در ناحیه کمر ، گرما به بدن نفوذ می کند. این عمل پنج بار تکرار می شود.
 • کف دست گرم شده در قسمت تحتانی پشت کمر اعمال می شود ، انگشت شست از طرفین به طرف پایین هدایت می شود.
 • ناحیه کمر را از بالا به پایین با نوک انگشتان ماساژ دهید. انگشتان عمود بر ستون فقرات قرار می گیرند ، به آرامی چند سانتی متر به سمت پهلو حرکت می کنند.

 چگونه از کمر درد خلاص شویم ؟

بیماری های ستون فقرات - یک مشکل فوری برای بسیاری از افراد است. کمردرد ممکن است در کودکان و بزرگسالان رخ دهد و همچنین به یک محدودیت مهم در زندگی عادی تبدیل شود. ممکن است در هر زمان یا گاهی اوقات ناراحت کننده باشد ، اما همه می خواهند به یک طریق یا یک روش  ، از شر احساسات ناخوشایند خلاص شوند.

برنامه درمانی برای بیماران مبتلا به آسیب نخاعی شامل روش های مختلف اصلاح جهت از بین بردن علائم و بازگرداندن عملکرد اسکلت محوری است. به طور طبیعی ، اکثریت بیماران این کار را در اسرع وقت انجام می دهند ، اما باید چندین عامل در نظر گرفته شود. ابتدا ، اثر درمان به ماهیت ، شدت و میزان آسیب بستگی دارد. دوم ، به عزم و اراده خود بیمار نیاز داریم. به  متخصص بگویید که چگونه در یک وضعیت خاص از درد خلاص شوید.

Source: www.tr.amb-healthcare.com