5 درمان فوری گردن درد در خانه: درمان سریع گردن درد

درمان فوری گردن درد یا درمان سریع گردن درد را می توان به روش های مختلفی تجربه کرد. خواه گردن درد عصبی، سفتی  و خشکی گردن، اسپاسم عضلانی یا درد شدید ضربان دار باشد، درد زندگی شما را مختل می کند و شما را از انجام کارهایی که دوست دارید باز می دارد.

خوشبختانه، ابتلا به گردن درد به این معنی نیست که باید از یک گردهمایی خانوادگی یا یک فعالیت سرگرم کننده با دوستان دوری کنید. در اینجا پنج راه حل سریع درمان خانگی گردن درد وجود دارد که می تواند در صورتی که به درد گردن دچار هستید، به شما کمک کند.

درمان فوری گردن درد

1. کشش برای درمان فوری گردن درد

چند بار در روز به گردن خود کمی استراحت و آرامش بدهید. کشش سفت گردن با حرکات دقیق و ورزش گردن درد می تواند به تسکین علائم شما کمک کند. تا زمانی که پزشک به شما توصیه نکرده است که گردن خود را حرکت دهید، حرکات کششی زیر را امتحان کنید:

شانه های خود را ده بار به عقب و سپس ده بار به جلو بچرخانید
تیغه های شانه خود را ده بار به سمت یکدیگر فشار دهید
سر خود را به دستان خود تکیه دهید و آن را به مدت 30 ثانیه نگه دارید
به آرامی گوش خود را از هر طرف ده بار به سمت شانه خود خم کنید

2. یخ و گرما برای درمان و تسکین گردن درد

از یخ و گرما می توان برای کاهش درد گردن و کاهش تورم یا التهاب استفاده کرد. با یخ شروع کنید، مانند یک کیسه پلاستیکی پر از یخ، یک کیسه یخ یا حتی یک کیسه نخود فرنگی منجمد. یخ می تواند به پوست شما آسیب برساند، بنابراین کیسه یخ خود را در یک حوله یا پارچه نازک بپیچید و هر بار فقط به مدت 15 دقیقه از آن استفاده کنید. می توانید هر سه تا چهار ساعت یک بار گردن درد خود را یخ کنید.

اگر احساس می کنید که درد گردن شما ممکن است منشأ عضلانی داشته باشد، گرمای مرطوب راهی عالی برای تسکین درد است. دوش آب گرم بگیرید یا در حمام گرم یا وان آب گرم غوطه ور شوید. همچنین می توانید هر چند ساعت یکبار یک پد گرم کننده مرطوب را به مدت 20 دقیقه اعمال کنید.

هر روشی را که امتحان می کنید، هنگام استفاده از گرما یا یخ به خواب نروید، زیرا ممکن است به پوست شما آسیب برساند.

3. یک ماساژ آرامش بخش دریافت کنید

5 درمان فوری گردن درد در خانه

چه برای ماساژ درمانی به اسپا بروید، چه از شریک زندگی خود بخواهید که گردن درد شما را ماساژ دهد یا یک ماساژور الکترونیکی گردن بخرید، ماساژ برای گردن درد بسیار عالی است. فشار و لمس ملایم در داخل و اطراف این ناحیه دردناک می تواند عضلات اطراف ستون فقرات را تسکین دهد و تنش گردن را کاهش دهد.

4. از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید

گاهی اوقات، مصرف داروهای بدون نسخه مثل قرص گردن درد برای کاهش علائم دردناک می‌تواند باعث بهبودی طبیعی گردن شما شود. برخی از رایج ترین مسکن های OTC که برای گردن درد استفاده می شوند، ایبوپروفن، استامینوفن یا ناپروکسن سدیم هستند. همچنین می توانید از پماد برای گردن درد برای تسکین درد استفاده کنید.

5. تکنیک های کاهش استرس را برای گردن درد امتحان کنید

گردن درد می تواند با تنش در عضلات گردن در نتیجه استرس زیاد ایجاد شود. با کاهش استرس خود می توانید به درمان گردن درد عصبی و پیشگیری از گردن درد کمک کنید. اگر متوجه شدید که در طول روز دچار تنش می شوید، تکنیک های کاهش استرس زیر را امتحان کنید:

  • موسیقی گوش کن
  • مدیتیشن کنید یا لحظه ای را به آرام کردن افکار خود اختصاص دهید
  • از موقعیت های پر استرس در محل کار یا خانه استراحت کوتاهی داشته باشید
  • فعالیت یا سرگرمی ای را انجام دهید که برای شما شادی ایجاد می کند

یک قرار ملاقات در کلینیک تخصصی دکتر یزدانی بگیرید

اگر گردن درد زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است، وقت آن است که با تیم موسسه ستون فقرات آمریکای شمالی تماس بگیرید. ما آناتومی زیرین گردن شما را می‌دانیم و می‌توانیم یک برنامه درمانی منحصر به فرد برای شما ارائه دهیم.

درد خود را تسکین دهید و زندگی خود را زنده کنید. امروز برای رزرو نوبت با کلینیک تخصصی گردن درد تماس بگیرید.

 

Source: spineina.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ ٪ تخفیف برای رزرو اینترنتی از سایت کلیک کنید
به بالای صفحه بردن