درمان سیاتیک با سرکه سیب و سیاه دانه حقیقت دارد؟

درمان سیاتیک با سرکه سیب همچنین درمان سیاتیک با سیاهدانه مورد توجه بسیاری از افراد مبتلا به درد سیاتیک بوده است و همراه تعداد زیادی از مراجعین ما این سوال را میپرسند که آیا این قضیه صحت دارد! باید در پاسخ به این عزیزان بگوییم که درد عصب سیاتیک یک درد پیش رونده است که و هیچ دارو یا معجون به تنهایی نمی تواند درد سیاتیک را درمان کند. و در بهترین حالت می تواند کمی از شدت درد آن بکاهد. درمان سیاتیک با سرکه سیب نیز یک درمان خانگی سیاتیک است که در بهترین حالت با تلقین مثبت روانی بتواند مقداری از درد شما کم کند. اما ما این گزاره را تایید نمی کنیم و آن را درمانی برای سیاتیک در نظر نمی گیریم. این در حالی است که محلول سرکه سیب و نمک می تواند میزان کمی به کاهش درد کمک کند.

عصب سیاتیک معمولا به علت فشار وارده از جانب دیسک کمر، دچار التهاب شده و ایجاد درد می کند. برای درمان درد سیاتیک ابتدا باید عامل ایجاد کننده آن را تشخیص و درمان کرد.

درمان سیاتیک با سرکه سیب حقیقت دارد؟

آیا درمان سیاتیک با سرکه سیب حقیقت دارد؟

  • سلام خدمت دکتر یزدانی عزیز، من دچار درد سیاتیک هستم و از دوستانم شنیدم که درمان سیاتیک با سرکه سیب میتواند موثر باشد، آیا این درست است؟ و آیا میتوان از این نسخه برای درد سیاتیک حاد و مزمن استفاده کرد؟

درمان سیاتیک با سرکه سیب پایه علمی نداشته و  به هیچ عنوان روش درمانی برای درد عصب سیاتیک قلمداد نمی شود. با این وجود همانطور که در بالا اشاره کردیم ماساژ با محلول سرکه سیب و نمک شاید بتواند به طور موقتی مقداری از درد شما را کم کند.

درمان های فیزیکی، لیزر بیورزونانس، درمان دستی ، دارو درمانی و درمان درد سیاتیک با سلول های بنیادین PRP از بهترین روش های درمان سیاتیک می باشند که با توجه به نوع عارضه شما برایتان انتخاب می شود. درمان سیاتیک با ورزش به عنوان درمان مکمل در کنار بیشتر روش های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر بسیار مثبتی در روند درمان دارد.

💡توصیه: برای آگاهی از انواع سیاتیک و بهترین روش های درمان، مقاله درمان سیاتیک: علت و علائم را مطالعه فرمایید.

احساس ورزش هنگام درد ممکن است غیرطبیعی باشد، اما تحقیقات نشان می‌دهد که استراحت بیش از حد می‌تواند علائم کمر درد و پا درد را بدتر کند، بنابراین برای کاهش درد سیاتیک، ورزش‌های ملایم را در طول برنامه روزانه خود بگنجانید.

روش هایی که در بالا برای درمان درد عصب سیاتیک ذکر کردیم، طبق نتایج آمار ها و تحقیقات پزشکی، بیش از 80 درصد مبتلایان را به بهبودی و درمان کامل رسانده و بیش از 95 درصد مراجعین بهبودی نسبی را گزارش کرده اند. پس تا وقتی که روش های علمی و پزشکی تایید شده برای درمان این عارضه وجود دارد، درمان سیاتیک با سرکه سیب یا باور های مشابه مثل درمان سیاتیک با سیاهدانه و امثالهم، باوری ساده انگارانه است.

درمان سیاتیک با داروهای گیاهی از جمله درمان سیاتیک با سرکه سیب و درمان سیاتیک با زردچوبه می توانند در بهترین حالت تا حدی درد شما را کاهش دهد. همچنین خوردن مواد غذایی با خاصیت ضد التهابی مانند زردچوبه می تواند به تسکین دردهای اسکلتی و عضلانی کمک کند.

 

مقالات مکمل و مرتبط زیر را مطالعه فرمایید:

علت تیر کشیدن درد لگن تا انتهای پا

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن