علت گزگز دست و پا: قرص و درمان سوزش کف پا، انگشتان راست و چپ

علت گزگز دست و پا چیست

علت گزگز دست و پا چیست؟ علت گز گز پا، سوزش ، بی حسی و خواب رفتن دست و پا از علائم شایعی است که منشاء آن می‌تواند انواع عوارض پزشکی باشد. عده ای ممکن است آن را با درد سیاتیک اشتباه بگیرند و حتی برای تسکین آن از پماد برای درد سیاتیک استفاده کنند. در ساده‌ترین حالت، گزگز دست و پا ناشی از فشار بر اعصاب شما به دلیل به خواب رفتن بر روی بازوی خود و یا روی هم انداختن پاهای خود برای مدت زمان طولانی است. اما گزگز و سوزن‌سوزن شدن دست و داغی و سوزش کف پا می‌تواند به دلیل موضوعی جدی‌تر، مانند آسیب عصبی نیز باشد. گزگز شدن دست و پا به دلیل آسیب عصبی اغلب با درد، خارش، و بی‌حسی همراه است و به عنوان عارضه نوروپاتی محیطی شناخته شده است. بیش از 100 نوع مختلف از عارضه نوروپاتی محیطی وجود دارد.

همچنین احساس سوزن سوزن شدن، بی حسی و گزگز پا می تواند در نواحی زانو و ساق پا به وجود بیاید که می توانید مطالب تخصصی مرتبط را با کلیک روی کلمه مورد نظر مطالعه نمایید.

چنانچه دیابت ندارید اما دچار گزگز و سوزش دست و پا هستید، باید فوراً به دنبال اقدامات درمانی باشید. زیرا تعیین علت این عارضه برای جلوگیری از بدتر شدن آن اهمیت زیادی دارد.

در کلینیک تخصصی دردهای ستون فقرات و مفاصل، ما با ارائه درمان بیماری‌های غیر مهلک و صدمات وارد شده، دریافت درمان و رفع علائم این بیماری‌ها را برای شما آسان می‌سازیم. پس به محض مشاهده علائم گزگز و سوزش دست و پای خود، بی‌درنگ برای دریافت درمان آن اقدام نموده و به کلینیک تخصصی دردهای ستون فقرات و مفاصل مراجعه کنید. می‌توانید با شماره های 0935363798302188196179 بگیرید تا با رزرو نوبت مشاوره برای شما، بتوانیم به ترمیم صدمات و بازگرداندن کیفیت زندگی به شما کمک کنیم.

نوروپاتی محیطی چیست؟

نوروپاتی محیطی یک اختلال در اعصاب (اعصاب) جدا از مغز و نخاع است. بیماران مبتلا به نوروپاتی محیطی ممکن است گزگز، بی حسی، احساسات غیرمعمول، ضعف یا درد سوزش در ناحیه آسیب دیده داشته باشند. اغلب، علائم متقارن هستند و هر دو دست و پا را درگیر می کنند. از آنجایی که علائم اغلب در نواحی پوشیده از دستکش یا جوراب‌های ساق بلند وجود دارد، نوروپاتی محیطی اغلب به‌عنوان توزیع «دستکش و جوراب ساق بلند» از علائم توصیف می‌شود.

نوروپاتی محیطی می تواند انواع مختلف اعصاب از جمله اعصاب حرکتی، حسی و اتونوم را درگیر کند. نوروپاتی محیطی را می توان بر اساس اندازه رشته های عصبی درگیر، بزرگ یا کوچک طبقه بندی کرد.

نوروپاتی بسته به نوع عصب درگیر می‌تواند با علائم مختلفی از جمله بی‌حسی، درد در انواع مختلف، ضعف یا از دست دادن تعادل ظاهر شود. از آنجایی که اعصاب اتونوم عملکردهای بدن را کنترل می کنند که ما آگاهانه به آنها فکر نمی کنیم، مانند ضربان قلب ، هضم ، و تخلیه روده و مثانه، نوروپاتی اتونومیک با علائمی ظاهر می شود که بر از دست دادن کنترل این عملکردها تأثیر می گذارد. علائم ممکن است شامل مشکلات فشار خون ، دفع ادرار، دفع مدفوع ( اسهال یا یبوست )، ضربان قلب یا تعریق باشد.

نوروپاتی جمجمه مشابه نوروپاتی محیطی است با این تفاوت که اعصاب جمجمه درگیر هستند. هر یک از اعصاب جمجمه ای می تواند درگیر شود. یکی از شایع ترین علل نوروپاتی جمجمه از دست دادن جریان خون از شریان بینایی به عصب بینایی است که باعث نوروپاتی ایسکمیک بینایی می شود . آمیلوئیدوز یکی از شایع ترین علل این اختلال نادر است.

اعصاب خاصی می توانند در نوروپاتی دخیل باشند. هنگامی که یک عصب خاص درگیر می شود، علائم به توزیع آن عصب محدود می شود. شایع ترین عصب محیطی درگیر عصب مدیان در مچ دست در سندرم تونل کارپ است . اساساً هر عصب محیطی می تواند به دام افتاده و علائم و نشانه های نوروپاتی را ایجاد کند. عصب اولنار معمولاً در آرنج به دام افتاده است. عصب پرونئال در قسمت بیرونی زانو قرار دارد. عصب پودندال می تواند باعث درد در پرینه شود و با نشستن روی صندلی توالت یا یک دونات بادی تسکین می یابد. گیر افتادن عصب پوستی فمورال جانبی در کمر که مرالژیا پارستتیکا نامیده می شود ، باعث بی حسی در قسمت خارجی ران می شود.

علت‌ گزگز دست و پا همراه با سوزش انگشتان


دیابت شایع ترین علت گزگز و سوزش دست و پا

 

شایع‌ترین علت گزگز دست و پا همراه با سوزش و خواب رفتن دست و پا دیابت است. در واقع، در حدود 30٪ از تمام موارد، دیابت علت گزگز و سوزش دست و پا می‌باشد. دیابت می‌تواند موجب نوروپاتی دیابتی شود و پاها، ساق پاها، بازوها، دستگاه گوارش، ران، باسن، و حتی سر را نیز مبتلا سازد.

اگر دیابت دارید و از گزگز و سوزش دست و پای خود رنج می‌برید، باید در اسرع وقت برای دریافت درمان به کلینیک تخصصی دردهای ستون فقرات و مفاصل مراجعه کنید. درمان گزگز و سوزش دست و پای ناشی از دیابت، با هدف کنترل سطح قند خون به منظور کاهش سرعت پیشرفت نوروپاتی محیطی انجام می‌شود.

در تعدادی از موارد نوروپاتی محیطی، علت آن ناشناخته و یا “ایدیوپاتیک” است. با این حال، عوارض بسیاری وجود دارد که مسبب این وضعیت هستند، از جمله:

سندرم‌های به دام افتادن عصب

 

این سندروم‌ها عبارتند از سندروم کانال کارپ، فلج عصب اولنار، فلج عصب پرونئال و فلج عصب رادیال.

 

بیماری‌های سیستمیک

 

این بیماری‌ها عبارتند از: اختلالات کلیوی، بیماری کبد، آسیب عروقی و بیماری‌های خونی، آمیلوئیدوز، بیماری‌های بافت همبند و التهاب مزمن، عدم تعادل هورمونی (از جمله کم‌کاری تیروئید) و سرطان و تومورهای خوش خیم که به اعصاب حمله می‌کنند.

گزگز دست و پا و کم خونی

 

آنمی یا کم خونی از اختلالاتی است که سبب گزگز، سوزش، سوزن سوزن شدن بدن، بی حسی و خواب رفتن دست و پا می گردد. شایع ترین علت آنمی (کم خونی) فقر آهن می باشد که مستقیما باعث کم خونی و در نتیجه گزگز، سوزش، سوزن سوزن شدن، بی حسی و خواب رفتن می شود. چون وقتی میزان آهن خون کمتر از حد نرمال باشد، بدن هموگولوبین کافی برای انتقال خون را در دسترس نخواهد داشت. اما باید توجه داشته باشید که این بدین معنا نیست که اگر دچار فقر آهن هستید، پس الزاما کم خونی دارید!

همچنین آنمی ممکن است بر اثر کمبود آهن بدن (که شایع ترین نوع کم خونی است) نبوده و از انواع دیگر آن از جمله: آنمی آپلاستیک، آنمی پرنشیوز، آنمی داسی شکل و یا کم خونی ناشی از بیماری های مزمن باشد.

اگر دچار اختلالات کلیه هستید به احتمال زیاد دچار کمبود آهن نیز می باشید و باید برای درمان بی حسی دست و پا، به پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه کنید.

 

کمبود کدام ویتامین باعث گزگز دست و پا می شود؟

 

ویتامین E، B1، B6، B12 و نیاسین برای عملکرد صحیح اعصاب ضروری هستند. برای مثال، کمبود B12 می‌تواند منجر به کم‌خونی حاد (آنمی) شود که از علل مهم نوروپاتی محیطی می‌باشد. با این حال، مصرف بیش از حد ویتامین B6 نیز می‌تواند موجب گزگز دست و پا شود.

اعتیاد به الکل

 

افراد الکلی به دلیل رژیم غذایی نامناسب (که علت شایع نوروپاتی محیطی است)، بیشتر مستعد کمبود تیامین یا سایر ویتامین‌های مهم هستند. همچنین اعتیاد به الکل ممکن است خود باعث آسیب‌ عصبی شود، که برخی از محققان آن را نوروپاتی الکلی می‌نامند.

سموم

 

این سموم شامل فلزات سنگین مانند سرب، آرسنیک، جیوه و ترکیبات تالیوم و برخی از مواد شیمیایی صنعتی و زیست محیطی است. همچنین برخی از داروها (به ویژه داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی برای سرطان ریه) و نیز برخی از داروهای ضد ویروسی و آنتی بیوتیک می‌توانند در این دسته از سموم قرار گیرند.

بیماری‌های ویروسی

 

این بیماری‌ها شامل بیماری لایم، زونا ( توسط ویروس آبله مرغان موسوم به واریسلا-زوستر)، ویروس سیتومگال، اپشتین بار، هرپس سیمپلکس و ایدز (توسط ویروس HIV) می‌باشد.

بیماری‌های خود ایمنی

 

این بیماری‌ها عبارتند از سندرم گیلن باره، لوپوس و روماتیسم مفصلی.

اختلالات ارثی

 

گروهی از اختلالات هستند که در مجموع به عنوان بیماری شارکوت –ماری توث (CMT) شناخته شده‌اند.

صدمه و آسیب

 

اعصاب اغلب به دلیل تروما، فشرده شده، خرد شده و یا آسیب می‌بینند که این نهایتا‌ً منجر به درد عصب می‌شود. به عنوان مثال، فرسایش دیسک یا دررفتگی و جابجا شدن استخوان، می‌تواند موجب وارد شدن فشار و صدمه به عصب ‌شود و حتی ممکن است نیاز به جراحی دیسک گردن باشد.

فشار

 

پوشیدن کفش تنگ و یا نشستن بر روی پاها می‌تواند موجب بی‌حسی و یا گزگز پاها شود. این نوع از بی‌حسی که علت مشخصی دارد، با حذف عامل فشار، بهتر می‌شود و مشکل دیگری را ایجاد نمی‌کند.

به دام افتادن عصب

 

بی حسی یا گزگز دست و پا می‌تواند به علت به دام افتادگی عصب باشد. لغزش دیسک کمر و یا مشکل ستون فقرات کمر می‌تواند موجب فشار بر عصبی شود که مسیر آن از کمر تا پایین پا و انگشتان پای شما امتداد دارد. به ‌دام‌ افتادن عصب در گردن نیز می‌تواند موجب بی‌حسی و یا گزگز در هر نقطه از گردن، بازوها و انگشتان دست گردد و یا ایجاد گردن درد نماید. سندرم تونل کارپ، ناشی از به دام افتادن عصب در مچ دست است و موجب گزگز و درد در دست‌ها و ناتوانی فرد برای گرفتن اشیاء می‌شود.

چه بیماری‌هایی به اعصاب آسیب می‌زنند؟

 

بسیاری از عوارض می‌توانند به سیستم عصبی آسیب رسانده و باعث بی‌حسی یا گزگز مناطقی از بدن شوند. این بیماری‌ها عبارتند از: سکته، ام.اس و تومورهای مغزی. این عوارض جدی و نسبتاً نادر هستند و علاوه بر بی‌حسی / گزگز باعث بروز علائم دیگر نیز می‌شوند.

داروها و قرص برای گزگز پا و دست

 

بعضی از داروها هم می‌توانند موجب آسیب‌های عصبی شوند. البته این حالت معمولاً با توقف دارو، برگشت‌پذیر است. این داروها شامل برخی از داروهای شیمی‌درمانی برای درمان سرطان پستان و لنفوم، داروهای ضد‌ رتروویروسی که برای درمان ایدزHIV /  استفاده می‌شود و نیزداروی آنتی‌بیوتیک مترونیدازول است.

جراحت و آسیب

 

یک جراحت و آسیب می‌تواند به پایانه‌های عصبی در انگشتان دست و پا صدمه بزند. افرادی که از ابزارهای ارتعاشی، بسیار استفاده می‌کنند، ممکن است دچار آسیب‌های عصبی شده و احساس گزگز و سوزن سوزن شدن دست و پا را تجربه کنند.

علت گزگز و بی حسی دست چپ چیست؟

 

بی‌حسی و سوزن سوزن شدن در دست چپ می‌تواند ناشی از چیزی به سادگی خوابیدن روی بازو باشد، اما ممکن است نشانه‌ای از هر یک از بیماری هایی که در بالا ذکر شد باشد، از کم‌کاری تیروئید و کمبود ویتامین گرفته تا سندرم تونل کارپال و موارد دیگر.

اگر در بازوی چپ خود احساس کرختی و گزگز دارید، با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. آنها ممکن است معاینه انجام دهند، تشخیص مناسب ارائه دهند و علت اصلی مشکل را برای کاهش یا از بین بردن علائم شما درمان کنند.

اگر دست چپ شما ناگهان بی حس شد، فوراً با شماره اورژانس تماس گرفته و به دنبال درمان فوری پزشکی باشید، زیرا این یک علامت هشدار دهنده سکته است.

دیگر عوامل علت‌ گزگز پا و سوزش دست

 

علت گزگز پا و سوزش دست می تواند نشات گرفته از عوامل دیگری نیز باشد از جمله:

 • عدم جریان خون به دست و پا
 • گازگرفتن حیوانات
 • گزش حشرات، کنه، کک و عنکبوت
 • کمبود ویتامین B12 یا ویتامین‌های دیگر
 • آسیب عصبی به علت سرب، الکل، تنباکو و یا شیمی درمانی
 • ام اس
 • تشنج
 • سکته مغزی
 • کم‌کاری غده تیروئید
 • پدیده رینود (باریک شدن رگهای خونی، معمولاً در دست‌ها و پاها)

تشخیص گزگز دست و پا


اگر به دنبال درمان نوروپاتی، گزگز دست و علت سوزش کف پا خود هستید، دکتر یزدانی با اخذ تاریخچه پزشکی گسترده‌ای از علائم شما، محیط کار، عادات اجتماعی (از جمله مصرف الکل)، میزان تماس با مواد سمی، خطر ابتلا به اچ.آی.وی یا سایر بیماری‌های عفونی، سابقه خانوادگی شما برای بیماری‌های عصبی و انجام یک معاینه فیزیکی، با تشخیص علت گزگز دست و پا در درمان موثر این عارضه به شما کمک می‌کند.

درمان گزگز دست

همچنین دکتر یزدانی ممکن است آزمایشات زیر را برای شما انجام دهد:

 • آزمایشات خون. این آزمایشات برای تشخیص دیابت، کمبود ویتامین، اختلال عملکرد کبد و یا کلیه، سایر اختلالات متابولیکی و نشانه‌هایی از فعالیت غیر طبیعی سیستم ایمنی شما انجام می‌شود.

همچنین ممکن است به یک متخصص در بیمارستان برای انجام آزمایش‌های زیر ارجاع داده شوید:

 • بررسی مایع مغزی نخاعی. این آزمایش می‌تواند آنتی بادی مرتبط با نوروپاتی محیطی را تشخیص دهد.
 • الکترومیوگرام (EMG)، که تست فعالیت الکتریکی عضله است.
 • تست سرعت هدایت عصب (NCV)

سایر آزمایشات ممکن است شامل:

 • سی تی اسکن (CT)
 • ام.آر.آی (MRI)
 • بیوپسی عصب
 • بیوپسی پوست برای بررسی انتهای فیبر عصبی

درمان گزگز و سوزش دست و پا


موفقیت‌آمیز بودن درمان گزگز پا ، بستگی به تشخیص دقیق و درمان علت زمینه‌ای گزگز دست و پا دارد. تا زمانی که سلول‌های عصبی محیطی کشته نشده باشد، آنها قادر به ‌ترمیم خود هستند.

اگر چه هیچ درمانی برای انواع وراثتی نوروپاتی محیطی وجود ندارد، اما بسیاری از انواع اکتسابی آن می‌تواند با درمان بهبود یابد. به عنوان مثال، کنترل دقیق قند خون در بیماران دیابتی می‌تواند پیشرفت نوروپاتی دیابتی را کند سازد. مصرف مکمل‌های ویتامین نیز می‌تواند نوروپاتی محیطی در افراد مبتلا به کمبود ویتامین را برطرف کند.

توصیه‌های عمومی برای درمان گزگز دست و پا و همچنین شیوه زندگی سالم عبارتند از: حفظ وزن مطلوب، اجتناب از قرار گرفتن در معرض سموم، پیروی از یک برنامه ورزشی پزشکی تحت نظارت، پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و اجتناب و یا محدود کردن مصرف الکل. علاو بر این، مصرف سیگار نیز باید متوقف شود، زیرا مصرف سیگار مانع جریان خون به عروقی می‌شود که تأمین کننده مواد مغذی به اعصاب محیطی هستند.

در برخی موارد، گزگز و سایر علائم نوروپاتی محیطی با داروهای مسکن‌ و داروهای دیگری که در اصل برای درمان تشنج و افسردگی استفاده می‌شوند، می‌تواند تسکین ‌یابد.

درمان خانگی گزگز دست و پا، سوزش و بی حسی نوک انگشتان


کمپرس گرم

اولین چیزی که باید انجام دهید، این است بر روی منطقه بی‌حس شده کمپرس گرم بگذارید. این کار به افزایش جریان خون در منطقه بی‌حس کمک می‌کند. علاوه بر این، عضلات و اعصاب آن ناحیه را ریلکس خواهد کرد.

 • یک لیف حمام را در آب گرم فرو کنید.
 • با فشار دادن، آب اضافی آن را بگیرید. سپس آن را بر روی منطقه آسیب دیده به مدت 5 تا 7 دقیقه قرار دهید.
 • این عمل را چندین بار تکرار کنید تا زمانی که بی‌حسی آن ناحیه از بین برود.
 • همچنین می‌توانید از یک دوش آب گرم لذت ببرید و یا از یک پد گرماساز برای کاهش درد و ناراحتی استفاده کنید.

ماساژ برای درمان سوزش و بی حسی

هنگامی که سوزش و بی‌حسی رخ می‌دهد، ماساژ دادن دست و پای خود، یکی دیگر از راه‌های آسان برای مقابله با این مشکل است. ماساژ درمانی با افزایش گردش خون باعث کاهش سوزش، سوزن سوزن شدن و بی‌حسی آن ناحیه می‌شود. علاوه بر این، به تحریک اعصاب و عضلات کمک می‌کند، در نتیجه موجب بهبود عملکرد کلی آنها می‌شود.

 • مقداری زیتون گرم، نارگیل و یا روغن خردل را در کف دست خود قرار دهید.
 • آن را در منطقه بی‌حس بگذارید.
 • سپس با حرکت دایره‌ای بوسیله انگشتان دست خود، منطقه بی‌حس را به مدت حداقل 5 دقیقه محکم ماساژ دهید.
 • در صورت نیاز این عمل را تکرار کنید.

 

تغذیه

می توانید برای کاهش علائم گزگز دست و پا با مواد غذایی مفید، مقاله برای گزگز دست و پا چه بخوریم را مطالعه نمایید.

بالا بردن دست یا پای بی‌حس

بلند کردن دست‌ها و پاها برای کاهش بی‌حسی ناشی از گردش خون ضعیف، مفید خواهد بود. بالا بردن منطقه بی‌حس به مدت چند دقیقه به بهبود گردش خون کمک خواهد کرد. هنگامی که جریان خون در منطقه آسیب دیده به حالت عادی بر‌گردد، بی‌حسی آن برطرف خواهد شد.

 

ورزش برای گزگز دست و پا

 

ورزش برای گزگز دست و پا می‌تواند گردش خون و اکسیژن‌رسانی را به تمام قسمت‌های بدن بهبود بخشد، در نتیجه از بی‌حسی و گزگز در هر نقطه از بدن، از جمله دست و پای شما جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، ورزش منظم باعث افزایش تحرک و جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات سلامت افراد می‌شود.

هنگام صبح، تمرینات ساده پا و دست را به مدت 15 دقیقه در روز انجام دهید. همچنین، در طول فواصل استراحت در محل کار، تمرینات کششی و چرخشی بازوها، مچ دست، دست و پا را انجام دهید.

همچنین انجام تمرینات ایروبیک (قلبی عروقی- هوازی) به مدت 30 دقیقه، در 5 روز از هفته به رفع علائم گزگز دست و پا کمک زیادی خواهد کرد.

پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن و یا شنا را به صورت منظم برای بهبود گردش خون انجام دهید.

قبل از ورزش، حتماً تمرینات کششی را انجام دهید و کفش ورزشی مناسب بپوشید.

توجه: اگر تمرینات و ورزش‌های پربرخورد موجب بی‌حسی در پا و انگشتان پای شما می‌شود، از انجام آن اجتناب کنید.

 

فیلم ورزش برای درمان گزگز دست:

 

برای یادگیری درست حرکات اصلاحی درمان گزگز و بی حسی دست و پا، حتما فیلم ورزش برای درمان گزگز دست و پا را تماشا کنید.

پیشگیری


 • اگر بی‌حسی پای شما به دلیل ماندن در یک موقعیت برای مدت طولانی باشد، برای بهبود گردش خون به آرامی پاهای خود را حرکت داده و راه بروید.
 • از باقی ماندن در یک موقعیت برای مدت طولانی، به خصوص در هنگام تماشای تلویزیون و یا کار با کامپیوتر اجتناب کنید.
 • از مصرف کافئین و نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنید، زیرا این مواد می‌توانند گردش خون را کاهش دهند.
 • میوه‌های تازه و سبزیجات سبز‌برگ مصرف کنید و از خوردن غذاهای فرآوری شده و تصفیه شده پرهیز کنید.
 • برای جلوگیری از کم‌آبی بدن، در طول روز مقدار کافی آب بنوشید، زیرا کم‌آبی و دهیدراته شدن می‌تواند سبب گردش خون ضعیف در بدن شود.
 • ازمصرف سیگار و سایر دخانیات حاوی توتون و تنباکو که می‌تواند بر سیستم عصبی فشار زیادی وارد سازد، پرهیز کنید.
 • برای جلوگیری از بی‌حسی در پای خود، از پوشیدن کفش نامناسبی که سایز پای شما نیست، اجتناب کنید. پوشیدن کفش پاشنه بلند و یا کفش‌هایی که به انگشتان پا فشار وارد می‌کنند، می‌تواند موجب بی‌حسی در پاها شود.
 • برای کاهش بی‌حسی در پا و انگشتان پا، وزن خود را کاهش دهید.

چنان چه مقاله فوق برایتان مفید واقع شده، می توانید مقالات مرتبط زیر را مطالعه فرمایید:

  1. درد عصب سیاتیک کمر و پا : درمان قطعی و علائم
  2. علت درد پا از ران و زانو به پایین تا مچ
  3. سندروم متقاطع فوقانی چیست؟

65 دیدگاه دربارهٔ «علت گزگز دست و پا: قرص و درمان سوزش کف پا، انگشتان راست و چپ»

 1. بازتاب: Melanie Glastrong

  1. کریستین

   سلام خسته‌ نباشید،بنده خانمی ۴۲ ساله خانه دار هستم تقریبا ۲هفته هست که گاهی گز گز در کف پای چپ و دو روز هست که گز گز در انگشتان دست احساس میکنم بیماری خاصی ندارم فقط متورال برای تپش قلب استفاده میکنم ،به نظر شما علت چیست؟

 2. افسانه

  با عرض سلام ،حدود سه ماه هست كه تمام صورتم درد شديد دارم در حدي كه نميتونم دست رو صورتم بكشم سمت چپم درد شديد تر هست وبه همراه اين درد احساس مور مور شدن كف دست وپا دارم وخارش وسوزش كف دست در ضمن حدود ده ساله كه مبتلا به لوپوس هستم ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه چيكار كنم

   1. سلام خسته نباشید من مادرم ۵۲ سالشه ۴ ماه پیش سرگیچه شدید گرفت رفتیم دکتر و نوار مغزی گرفتیم و دکتر گفتن که یه کریستال هایی در گوش قرار دارن اونا معلق هستن باعثه سرگیچه شدن ویه ۱ ماهی هست روی پاشون احساس بی حسی و سوزش دارن این به علت همین بیماری مادر هستش یا چیزه دیگه ای هستش ممنون میشم بگین

    1. دکتر یزدانی

     باید به مطب مراجعه فرمایید تا با معاینه دقیق درمان مناسب برای شما انجام شود

 3. سلام ، خسته نباشید ،
  چند وقته مشکل سوزش کف پا شدید و سوزش کف دستام دارم البته سوزش کف دستام به شدت کف پاهام نیست ، کردرد و زانو درد دارم
  و از این مشکل به شدت میترسم ازمایش دیابت دادم ولی جواب منفی بود
  من باید چیکار کنم من رو راهنمایی کنید ممنون میشم

 4. سلام آقاي دكتر ممنونم كه اين امكان طرح سوالات رو برقرار كرديد من ٣٤سال دارم دارم برا دكترا ميخونم و در حال حاضر خيلي به سلامتي احتياج دارم ممنون اگر كه راهنمايي كنيد
  من كمتر از يك ماه هستش كه قدرت و توان دست چپ و پاي چپم كم شدن من چپ دست هستم و اين افت توان رو موقع فعاليتهام بوضوح حس ميكنم و دستم و پام موقع راه رفتن و تحرك خيلي سنگين هستن و احساس ميكنم مجبورم با خودم حملشون كنم از طرفي حس سوزن سوزن شدن رو دارم كه از نوك انگشتاي شصت و سبابه شروع ميشه و منتشر ميشه ب كف دست
  دچار خستگي مزمن فقدان انرژي هم هستم چندسال قبل اينارو تجربه كردم ولي يهو خوب شدن و دكتر هم تجويز ام ار اي دادن و گفتن ام اس خفيفه كه فقط علايم باليني داره و خوشبختانه خوش خيمه و نياز ب دارو نيست ولي اين علايم واقعا كيفيت زندگيمو اوردن پايين ميشه منو راهنمايي بفرماييد خيليييي ممنونم ميشم

   1. فرهاد حسنوند ۰۹۱۹۲۰۳۰۱۲۵

    سلام و عرض ادب
    دکتر عزیز و بزرگوار مدت چند سالی است که انگشت بغل شست پای چپ هنگام ورود به رختخواب بسیار سرد و بعضاً حالت تیک زدن داشت در هفته یکی دو بار .
    کم کم این حالت به رویه هر شب تکرار شد.وتغییر مسیر داده هم اکنون برآمدگی پای چپ را کلا درگیر کرده.تنها عارضه ای که دارم یخ شدن برآمدگی و قلنج کردن پای چپ هست .که با فشار دادن کف پا توسط افراد خانواده با صدای بلند حالت جا افتادگی پیدا می کنند و از حالت سرد و بی‌قراری ،ارام تر می شود.شب ها ناگزیر با جوراب و بانداژ بستن پا می توانم بخوابم.
    ام آر ای بار ها از سر کمر پشت زانوها گرفتم مشکلی نداشتم.
    سی تی اسکن هم مشکلی ندارم.
    به روماتولوژی مراجعه کردم مشکلی ندارم.
    آزمایشات مکرر خون انجام دادم مشکل چربی ،دیابت و فشار خون و غیره ندارم.
    نوار عصب و عضله گرفتم مشکلی ندارم.
    آمپول های نوربین زدم ،چاره ای نکرد.
    طب سوزنی رفتم فایده نکرد.
    بعضاً می گویند ممکن است گرفتگی عروق پا باشد که انژیو‌ باید بکنم .به پزشک قلب هم مراجعه کردم مشکلی نداشتم.
    جدیدا ازون تراپی بهم پیشنهاد دادند که انجام ندادم.
    به پزشک اعصاب و روان هم مراجعه کردم مشکلی نداشتم.
    لطفاً راهنمایی بفرمایید چکار کنم.
    با تشکر

  1. با عرض سلام و احترام خدمت دکتر من 45ساله هستم الان یک ماه سردرد دارم بعد از یکی دو دقیقه درد گردنم و هر دوستم میگیره تا جایی که دستام خواب میرند و الان دو روزه که هر دو کف دستم سوزش شدید دارم حتی گریه ام میگیره قابل تحمل نیست ممنون از زحمات شما

 5. سلام، اقای دکتر، ممنون از زحمات، من چند وقت است، دچار گزگز و سوزن سوزن شدن از ناحیه پا، تا سمت باسن دارم، گاهی پای چپ و گاهی پای راست، همراه با زانو دردو کمر درد خفیف، موقع راه رفتن تقریبا خوب میشود، زمان استراحت و خواب بیشتر میشود، در زمستان بیشتر میشود، واقعا، کلافه شدم اقای دکتر عزیر، لطفا راهنماییم کنیید، ممنون از زحمات

  1. دکتر یزدانی

   با سلام
   احتمالا عصب سیاتیکتون درگیر هست، باید تشریف بیارید برای معاینه، نوارعصب ممکن هست نیاز داشته باشید و براساس اون درمان مناسب براتون انجام بشه
   تشکر

 6. عباس نجمی

  باسلام واحترام بنده مردی هستم 53 ساله حدود یک ماه هست که دچار ضعف در راه رفتن شدم شصت پاهام قسمت خارجشون بیحسی داره همچنین روی انگشتان پا در ملایر به دکتر امرایی مراجعه کردم ایشان قرص ملوکسیکام وکپسول سندروس سفید تجویز وام ار ای نوشتند که متاسفانه بدلیل ترس از کرونا MRI انجام ندادم الان باعصا راه میرم کمر درد آنچنانی ندارم فقط موقع سرفه یا عطسه کردن حالتی شبیه برق گرفتگی ودرد از کمر تا باسن وپشت رانم کشیده میشه ضمنا مقدار کمی گردن درد داره و انگشتان دستم گز گز دارد ممنون میشم اگه راهکار ومشکل ایجاد شده را بفرمایید ضمنا حدود یک ونیم ماه پیش مجبور بودم 5ساعت یکسره سرپا وایسم وزنم هم 110 هست باتشکر

  Sent from Yahoo Mail on Androidon

 7. سلام و عرض ادب
  مدتي هتش كه نصف شب بيدار ميشم و احساس خشكي دست و پا دارم و كمي هم درد مفاصل دست و پا به نظرتون نياز به آزمايش خون دارم.

 8. مهدی امیزی

  سلام دکتر من سه هفته قبل عمل سیستولیک کردم بعد از عمل قسمت بیرونی ران پای راست دچار گزگز شده درمانش چیست

 9. سجاد نصیب زاده

  سلام و خسته نباشید آقای دکتر ممنون که وقت میزارید و ما رو راهنمایی میکنید من 38 ساله هستم صبح که از خواب بیدار میشوم کف پای چپم به سمت پاشنه خواب رفته هستش بایستی حرکت کنم و راه برم تا کمی خوب بشه قبلا ورزش میکردم فوتبال .والیبال مشکلی نداشتم کمی که پیاده روی میکنم دردی در کف پام و پاشنه آشیل احساس میکنم وقتی هم که رو صندلی ماشین هستم پیاده میشم پشت ساق و پایین لگنم درد میکنه دکتر ارتوپدی رفتم عکس رنگی و MIR گرفت گفتن مشکلی نداری فقط کف پات صاف هستش برام پماد لموریا تجویز کردولی موقع استخدام من سالم بودم و چندین دکتر معاینه کردن الان که دارم برای شما توضیح میدم کف پای چپم داغ کرده و پشت رانم زیر لگنم تا پشت زانوم درد داره و حرکتم رو با مشکل مواجه کرده من از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم .

 10. سلام آقای دکتر
  من از آینده و خبر بد می ترسم و باعث می شود تمام بدنم گز گز می شودهد وپشت سرم یک رگ بلند میشه و درد میکند
  و این کار متاسفانه روزها طول می کشد وداعی میشود از خواب بپرمی وتپش قلب هم می گیرم
  راهنماییلاقی کنید ممنون میشم
  با سپاس موفق وسربلند باشید

 11. سلام آقای دکتر خسته نباشید من حدود 7 سالی میشه روده هام تحریک پذیرند مدتیه پای چپم علائم واریس نمودار شده و چند روزیه نوک انگشتان پام گزگز می کنند و داغ هم میشه در موقع استراحت هم انگشتان پام خواب میره، خواستم راهنمایی بفرمایید علت میشه از رئده ها باشه یا به چیز دیگه ای مرتبط است. ممنونم

 12. ولی خاکسبز

  سلام اوایل،تیرماه مریض شدم زردی گرفتم
  دکتر رفتم آزمایش خون سونوگرافی وسایر آزمایشاتی انجام دادم خوب شدم الان یه ماهه انگشت دام گز گز میکنه

 13. مرادعبدل

  سلام آقای دکتر به راه نمایی شما نیاز دارم من مدت 4 ماه میشود درد کمر باسن ها و گز گز کف پا دارم البته در گذشته هم گاهی وقتها درد کمر باسن وپای راست داشتم ولی بعد از چند روزی بدون دارو خوب میشد این بار طول کشید و به هر طرف انتشار یافت ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

 14. عبداله

  سلام جوان سی و شش ساله هستم .چند وقتی هست .گز گز بدن دارم .سمت آرنج و قسمت ران .تپش قلب هم داشتم رفتم دکتر معاینه شدم هیچ مشکل قلبی نداشتم .فقط گزگز اذیت میکنه .اضافه کنم که موقع گز گز حالت سستی هم دارم .

 15. عبداله غایبی

  سلام جوان سی و شش ساله هستم .چند وقتی هست .گز گز بدن دارم .سمت آرنج و قسمت ران .تپش قلب هم داشتم رفتم دکتر معاینه شدم هیچ مشکل قلبی نداشتم .فقط گزگز اذیت میکنه .اضافه کنم که موقع گز گز حالت سستی هم دارم .

 16. با سلام مشکل دیسک گردن و دیسک کمر دارم همراه با تنگی کانال نخاعی، الان چند روزه تو کف پای راستم احساس گزگز دارم، نوار عصب گرفتم همین مشکل دیسک قدیمی رو نشون داد

 17. وحید از تهران

  باسلام
  حدود پنج شش ماه است که پشت کتف سمت چپ من درد میکنه و بازوم کمی خسته و انگشتام گز گز میکنه.گز گز شبیه وقتی که بعد از سرمای شدید دستمون رو روی بخاری میگرفتیم.البته قبلا در روز سه چهار بار اینطور میشد ولی الان اکثر ساعات روز این حالت هست.درد نداره ولی انگار دستم خسته است و همش از اطرافیان میخوام که ماساژ بدن.
  حدس میزدم که شاید کوفته شده و خوب بشه ولی فرقی نکرد.نه بهتر و نه بدتر شد
  روزی یک بسته سیگار میکشم و چهل و دو ساله ام.متاهل هستم و شغلم راننده آژانس

  بی نهایت ممنونم که راهنمایی میکنید
  با تشکر

 18. یوسف زاده

  سلام من رماتیسم مفصلی دارم چن وقته خیلی دست وپاهام درد میکنه ومورمور میکنه نوارعصب وآزمایشام هم خوب بوده صبحا خیلی دست وپام درد میکنه توان حرکت ندارم ممنون میشم جواب بدین.

 19. زهرا سراج

  سلام من چن ماهه درگیر گزگز دست وپا و خواب رفتگی هستم به مرور زیاد شده و حالاحتی باسن و گاهی پشت سرم خواب رفتگی میگیره دلیلش چیه ؟

 20. اکبر محمدپور

  سلام دکتر من مردی کارمند بانک هستم ۴۰سال دارم حدود دوسه سال هست که به شدت دچار وسواس و تنش فکری هستم طوری که به همکارام احساس تنفر پیدا کرده ام روی اعصابم هم تاثیز گذاشته طوری که از نگاه کردن مستقیم به رویشان هم خوشم نمیاد و نوعی تنفر درمن ایجاد شده. یاد با خودم کلنجار می رم درون دستهام هم احساس لرزش دارم سرم به شدت گیج میره درد میکنه به تبریز هم رفتم متخصص اعصاب روان قبلا داروهاش خوب بود و کامل بهبودی یافتم ولی دوباره عود کرد الان هم یه ماهه که پروپرانول ۲۰ و اسنترال ۱۰۰مصرف می کنم ولی تاثیری نمیکنه ..ممنون میشم اگه مرا ازاین مریضی نجات دهید

 21. اکبر . م

  سلام دکتر من مردی کارمند بانک هستم ۴۰سال دارم حدود دوسه سال هست که به شدت دچار وسواس و تنش فکری هستم طوری که به همکارام احساس تنفر پیدا کرده ام روی اعصابم هم تاثیز گذاشته طوری که از نگاه کردن مستقیم به رویشان هم خوشم نمیاد و نوعی تنفر درمن ایجاد شده. یاد با خودم کلنجار می رم درون دستهام هم احساس لرزش دارم سرم به شدت گیج میره درد میکنه به تبریز هم رفتم متخصص اعصاب روان قبلا داروهاش خوب بود و کامل بهبودی یافتم ولی دوباره عود کرد الان هم یه ماهه که پروپرانول ۲۰ و اسنترال ۱۰۰مصرف می کنم ولی تاثیری نمیکنه ..ممنون میشم اگه مرا ازاین مریضی نجات دهید

 22. اکبر . م

  سلام خدمت دکتر یزدانی’ بنده۴۰سالمه کارمند هستم تو یه ادره با استرس و اضطراب زیاد ..زیاد تنش فکری دارم و با خود کلنجار می رم به همکارام هم وسواس پیدا کرده ام ازشون نفرت دارم و اینها باعث میشه سرم درد کنه و گیج میره قبلا دکتر رفتم خیلی خوب شدم ولی دوباره عود کرد یه ماهه دکتر بهم اسنترال ۱۰۰و پرانول ۲۰ داده ولی فایده ای نداره …تو را خدا دکتر به دادم برسید این روزها کف پاهام هم بی حس میشه و سوزش پیدا میکنه …براتون دعای خیر دارم

 23. اکبر . محمدیان

  سلام خدمت دکتر یزدانی’ بنده۴۰سالمه کارمند هستم تو یه ادره با استرس و اضطراب زیاد ..زیاد تنش فکری دارم و با خود کلنجار می رم به همکارام هم وسواس پیدا کرده ام ازشون نفرت دارم و اینها باعث میشه سرم درد کنه و گیج میره قبلا دکتر رفتم خیلی خوب شدم ولی دوباره عود کرد یه ماهه دکتر بهم اسنترال ۱۰۰و پرانول ۲۰ داده ولی فایده ای نداره …تو را خدا دکتر به دادم برسید این روزها کف پاهام هم بی حس میشه و سوزش پیدا میکنه …براتون دعای خیر دارم

 24. اکبر . محمدیان

  سلام خدمت دکتر یزدانی’ بنده۴۰سالمه کارمند هستم تو یه ادره با استرس و اضطراب زیاد ..زیاد تنش فکری دارم و با خود کلنجار می رم به همکارام هم وسواس پیدا کرده ام ازشون نفرت دارم و اینها باعث میشه سرم درد کنه و گیج میره قبلا دکتر رفتم خیلی خوب شدم ولی دوباره عود کرد یه ماهه دکتر بهم اسنترال ۱۰۰و پرانول ۲۰ داده ولی فایده ای نداره …تو را خدا دکتر به دادم برسید این روزها کف پاهام هم بی حس میشه و سوزش پیدا میکنه …براتون دعای خیر دارم

  1. سلام وقت بخیر
   آقای دکتر مادرم ۴۹سالشونه..شب ها تو خواب دستاش به خواب میرن…همین باعث میشه با حالت پریشونی از خواب بیدار بشه و شروع کنه دستاش را ماساژ دادن.من هم تو اینترنت خیلی نگاه کردم ببینم دلیلش چیه که به سکته مغژی هم دور از جونش اشاره شده بود تو اینترنت.این منا خیلی میترسونه..آقای دکتر دلیلش چیه…خواهش میکنم جواب بدید..مادرم امید زندگیمه

 25. ابوالفضل

  سلام وقت بخیر حدودا سه چهار روزه کف هر دو دستم به ویژه چپ دچار گزز خارش و الان متوجه رنگ دانه های قرمز رو کف دستم شدم ممنون میشم کمکم کنید

 26. سلام آقای دکتر
  پدر بنده ۷۱ سالشون هست و ایشون حدودا سه ماهی هست که در دست و پاهاشون احساس گز گز دارن و میگن که احساس سرما دارن اما با هیچی گرم نمیشه و وقتی سرشون رو پایین میارن احساس برق گرفتگی دارن. پزشک داخلی آزمایش کامل خون نوشتن که هیچی نشون نداد و نرمال بود متخصص قلب هم گفتن که فشارشون میزان نیست و یه سری قرص برای تنظیم فشار تجویز کردن اما ایشون بهتر نشدن. نطر شما چیه. ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🏻

  1. دکتر یزدانی

   بادرود بایستی معاینه بشن نوار عصب و عضله گرفته شود و با تشخیص مناسب درمان مناسب برای ایشان انجام شود

 27. الهام چرخشت

  سلام اقای دکتر
  من یک خانوم ۵۲ ساله هستم که یک هفته است دچارگزگز در دستم شدم اول دست چپم و الانم در هر دو دستم گزگز هست
  و ۲۵ هست که دچار ضعف مفاصل و رماتیسم هستم و تحت نظرفوق تخصص رماتولوژیست هستم سیاتیکم هم درگیر شده بود که تقریبا روبه بهبود هستم و امسال هم دکترم بهم گفتند تنگی کانال نخاعی دارم و قرص مصرف میکنم برای مشکل گزگز شدن دستم ممنون میشم اگر پیشنهادی دارید بهم بگید
  ودر اخر بابت پاسخ گویی و وقتی که میزارید ممنونم

  1. دکتر یزدانی

   با دورود بایستی نوار عصب و عضله انجام دهید و بر اساس تشخیص و درمان مناسب برای شما انجام شود

 28. سال خانمی ۲۹ ساله هستم ک مدتی است دچار ضعف در پاهای خود شده ب نحوی ک پس از مدتی از ایستادن احساس میکنم حسی در پاهای خود ندارم و استخوان های بدنم مخصوصا پاها به شدت تیر میکشد من در آزمایشاتم مشخص شد ک فقر ویتامین دی دارم ب تجویز پزشک آمپول برای ویتامین دی زدم و مدت پنج ماه است ک قرص ۵۰ هزار ویتامین دی را ۱۵ روز در میان مصرف میکنم .اما هیچ تاثیری در کاهش دردم نداشته ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. دکتر یزدانی

   با درود این ربطی به کمبود ویتامین ندارد و مربوط به عصب سیاتیک و درگیری از ناحیه کمر احتمالاً هست که با درمان توانبخشی بهبود می یابید

 29. اکرم جعفری جوزانی

  با سلام آقای دکتر خانمی هستم 60ساله و دیابت و فشار خون هم دارم یه مدتی هست که دو تا دستام از مچ تا انگشتام دچار سوزش و بی حسی شده نوار عضله دادم و دکتر مغز و اعصاب برام قرص کلسیم و b12 و همچنین چند قرص التهاب مثل گاباپنتین نوشت و خوردم ولی خوب نشدم چکار کنم

  1. دکتر یزدانی

   نوروپاتی دیابتی درمان مشکلی هست که با هایتون تراپی و درمان دارویی بهبود می یابید

 30. با سلام وخسته نباشید مردی 75 ساله هستم هنگام خواب دستانم شروع به گز گز و حالت خواب رفتگی یدا میکند تا آنجا که انگشتانم خشک میشود که با باز و بسته کردن توام با درد خفیف مرتفع میشود ضمنا در خواب وحالت طاق باز پایم در حالتی که کمی زانو جمع شده به راست یا چپ میافتد که در بیداری با زحمت وبه سختی و با درد به حالت عادی بر میگردد باید با دستم کمکش کنم ضمن تشکر از همراهیتان لطفا راهنمایی بفر مایید کهاز کجا شروع کنم سیگاری نیستم وساکن کرج خزایی

  1. دکتر یزدانی

   بادرود بایستی حتماً نوار عصب و عضله گرفته شود و بر اساس تشخیص درمان مناسب انجام شود

 31. محمدرضا حیدری

  سلام، پاشنه پای چپ بنده به هنگام خم شدن زیاد گزگز میکنه و در حالت های نامطلوب حس خواب رفتگی پیدا میکنه. این مشکل را فقط در پاشنه پای چپ دارم، حتی کمرم درد نمیکنه. راهنمایی میکنین که چه مشکلی دارم و چه دکتری باید برم ؟ ممنون

  1. دکتر یزدانی

   سلام، به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه نمایید و نوار عصب و عضله انجام دهید

 32. سلام اقای دکتر گردن درد داشتم عمل کردم بهتر شده بودم دوباره همه اون دردا دوباره اومده سراغم گردن درد که به دستام میزنه وباعث گزگزشدن دستام شده ویکی دیگه هم کمرم خیلی دزد میکنع زده به پام کف پام سوزن سوزن میشه واحساس سنکینی پای چپم میکنم خیلی عذاب میکشم از این همه درد لطفا راهنمایی کنید نوار عصب هم گرفتم سالم بود

  1. دکتر یزدانی

   چسبندگی بعد از عمل شایعترین عارضه بعد از جراحی است که با روشهای طب فیزیکی بهبود می یابید

 33. سلام اقای دکتر من۵۳ سال دارم انگشتان پای من از کف پا تا نوک انگشتام خصوصا انگشتهای کناری شصت پا سوزش و درد وبیحسی دارن که اجازه حرکت انهارو نمیدن برای درمان به کجا مراجعه کنم. ممنون

  1. دکتر یزدانی

   بادرود بایستی به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه فرمایید نوار عصب و عضله انجام دهید و با تشخیص دقیق درمان مناسب برای شما انجام شود

 34. سلام.آقای دکتر لطفا جواب بدید.من دختر 17 ساله هستم بیشتر اوقات یعنی همیشه چشام سیاهی می ره «موقع بلند شدن» و کف پاهایم داغ و بی قرارند یعنی کسی نمیتونه به کف پام دست بزنه اون موقع پاهایم یه چیزی مثل درد میاد سراغش البته خفیف ولی دوست دارم همش فشار بدم بهشون ،یه جورایی مثل اینکه رگ پاهایم به جوش میان یه حس عجیب ! همش فشار میدم بهشون. این برای مدت زیادی هست این جورم.ازمایش دادم مشکل نداشتم فقط کمی ویتامین Bکم بود که مصرف میکنم ولی فایده نداره.پیش یه دکتر رفتم چون مشکل معده داشتم و گفت اعصاب زده به معده ات تنبل شده ولی الان معده ام خوب تر شده و این پا و چشم بلا جونم شده من هر کاری میکنم نمیتونم کارام رو انجام بدم خوب،دیگه حوصله ندارم.

  1. دکتر یزدانی

   با درود با روش لیزر بایورزونانس و هایتون تراپی می توان به شما کمک کرد

 35. میترا فخاری

  سلام من ۳۲ سالمه و‌حدود ۲ هفته هست که در پای سمت چپم احساس گزگز خفیف دارم .. همین مدت در سمت چپ کمرم هم اخساس درد میکنم. من روزی ۱ ساعت پیاده روی میکنم و این احساس گزگز تو پیاده روی هم هستش. باید چیکار کنم؟

  1. دکتر یزدانی

   احساس که تخفیف چیز مهمی نیست ولی اگر مانع فعالیت شما می شود می توانید جهت معاینه مراجعه فرمایید

  2. دکتر یزدانی

   احساس که تخفیف چیز مهمی نیست ولی اگر مانع فعالیت شما می شود می توانید جهت معاینه مراجعه فرمایید

 36. سلام خسته نباشین ، پدر من حدودا به مدت ۲ ماه دچار گز گز و احساس داغ شدگی در دستو پا و سر دارن دکتر مراجعه کردم مشکل کمخونی داشتن برطرف شد کاملا ولی بازم این حالت گز گز و احساس داغ شدگی مخصوصا در شب ادامه دارد نمیدونم باید به چه متخصصی مراجعه کنم

 37. ششهرزاد فلاحي

  سلام اقاي دكتر من دوماه پيش كرونا گرفتم و بدنم ضعيف شده الان شصت بام زير ناخونم گز گز شديد ميكنه و از گزكز صبح بيدار ميشم البته قبىلا هم وقتي عصبي ميشدم انجوري ميد صبح ها با گز گز شصت پام بيدار ميشدم الان دستامم گزگز داره البته من داروي رمدسيور تزريق كردم و ٧ تا دگزا زدم الان گزگزم زياد شده قبلا وقتي هعصبي ميشدم ولي نه به اين شدت الان شدتش زياد شده البته مادرم سه سال پيش در اثر اي ال اس فوت كرد و من فشار عصبي زيادي بهم وارد شده بود اون موقع هم بعضي وقتا گزگز شصت پاداشتم حتي پيشه اقاي دكتر زماني رفتم گفتم عصبيه و لرزش دستم داشتم گفت لرزشت ارثي مادرمم لرزش دست داشت و گفت نياز نيست نوار عصب بگيري الان فكر كنم كمبود ويتامين ولي من هر ٥ روز از زمان كرونام بيكمپلكيس ب١٢ امپولش زردم چون ريزش موش شديد گرفتم بيوتين بپانتينم دارم ميزنم

  1. دکتر یزدانی

   بادرود برای توانبخشی بعد از کرونا ما از روش هایتون تراپی استفاده می‌کنیم

 38. سلام وقت بخیرمن خانمی ۳۸ساله هستم آقای دکتریکی دوماهی میشه دست وپام گزگزمیکنه پارسال داروی سرترالین میخوردم ازبهمن ماه دیگه دارونمیخورم میشه راهنمایی کنیدممنون میشم

 39. اسلام خلیلی صدر

  سلام بنده موقع پیاده روی بعد ده دقیقه انگشتان دست چپم گز گز می‌کنند بعد کمی استراحت خوب میشه بنده 43سال سن دارم کارگر هستم یک دیسک کمر خفیف هم دارم که، علت این گز گز چیست

  1. درود، گزگز دست چپ می‌تواند به علت بیرون زدگی دیسک باشد یا نوروپاتی .که با نوار عصب و عضله تشخیص دقیق داده میشود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ ٪ تخفیف برای رزرو اینترنتی از سایت کلیک کنید
به بالای صفحه بردن